Čekejte prosím...

Jak vybrat správnou velikost

ALOve Blog — 11.08.2021

Průvodce velikostmi prstenů

Vybíráte dokonalý prsten? Ať už se jedná o zásnubní prsten, který vyjadřuje vaši lásku, a kterým chcete požádat svou druhou polovičku o ruku. Nebo vybíráte prsten jako dárek k svátku, výročí či jen tak pro radost. Kromě designu je velmi důležitá správná velikost, ani příliš velká, ani příliš malá. Nákupy přes internet jsou v dnešní době velmi snadné a oblíbené, což platí i pro šperky. Pokud si děláte starosti s velikostí prstenu, v našem článku naleznete několik tipů, které vám pomohou se v tom zorientovat. A pokud vám prsten přesto nebude sedět, zdarma vám velikost upravíme nebo prsten vyměníme, či vyrobíme velikost, kterou potřebujete.

Jak vybrat správnou velikost prstenu?

Stáhněte si list velikostí prstenu. Umístěte svůj stávající prsten (nebo prsten své snoubenky) na potištěný papír a najděte nejlepší shodu mezi vnitřním průměrem a zobrazenou velikostí. Číslo nad kruhem představuje velikost příslušného kroužku.

Tipy pro úspěšné měření

 • Nejvhodnější doba pro měření je na konci dne, kdy jsou prsty největší.
 • U výběru velikosti prstene, je potřeba mít na mysli, že v letních měsících mají prsty větší tendenci otékat, velikost se tedy během dne minimálně o jednu velikost zvětší, v zimě dochází zase díky mrazu ke stažení kůže prstů, proto je potřeba při zkoušení velikostí mít na mysli tento fakt.
 • Měření opakujte několikrát během dne.
 • Mějte na paměti, že prsteny s širší obroučkou jako 4mm sedí standardně ve větších velikostech než jsou obvyklé 3-milimetrové kroužky.
 • Pokud máte větší kloub než kořen prstu, je potřeba mít na mysli, že prsten musí přejít přes kloub, tím bude nasazený volnější u kořene prstu.
 • Prsten by neměl být nikdy těsný, vlivem vnějších podmínek může dojít právě k natékání a odkrvení prstů, velikost by měla být vždy volná tak, aby šlo prstenem lehce otáčet ze strany na stranu nebo při přitlačení nasazeného prstene k lůžku by měla být cca dvoumilimetrová mezera.
 • Prsten by měl jít z sundat z prstu bez tlaku a svraštění kůže prstů
 • Pokud váháte mezi dvěma velikostmi, vyberte si tu větší.

 • Jak určit velikost

 • Nechte se změřit našimi profesionály v buticích ALOve, kde vám rádi se vším poradí.
 • Zjistěte velikost podle prstenu, který dotyčná osoba již nosí.
 • Pokud má být prsten překvapením, tajně změřte obvod prstu pomocí nitě, pásky nebo provázku a následně změřte pravítkem jeho délku.

 • Úprava velikosti prstenů

  Pokud se vůbec nemůžete rozhodnout pro velikost prstenu a chcete, aby to bylo velké překvapení, můžete zkusit odhadnout velikost nebo si objednat průměrnou velikost. V případě špatného "odhadu" se nemusíte obávat, protože vám velikost zdarma upravíme přesně na míru, nenošený prsten vyměníme nebo vyrobíme nový ve velikosti, kterou potřebujete. Každá úprava je samozřejmě individuální, proto je vždy nejlepší poradit se a informovat se u našich odborníků.

  Prohlédnout všechny prsteny

  Další články

  Z našeho blogu

  Dotek Vánoc

  Nejkrásnější období roku se nezadržitelně blíží a je nejvyšší čas vybrat dárky pro své blízké. Potěšte je briliantovými šperky se zimním nádechem nebo vánočním hitem roku 2021 - zelenou barvou, v podo...

  ČÍST VÍCE

  The black is everywhere

  Black Friday v ALOve není o slevách, protože diamanty svou hodnotu neztrácejí, právě naopak. Černá barva symbolizuje eleganci, sílu a sofistikovanost, v kombinaci se zlatými šperky působí doslova neod...

  ČÍST VÍCE

  Třpytivé překvapení pod stromeček

  Myslete na své blízké a nakupte ty nejkrásnější diamantové dárky od ALOve již od 3000 Kč. Své milované můžete potěšit stylovým náramkem, moderním náhrdelníkem nebo krásnými prsteny či náušnicemi posáz...

  ČÍST VÍCE

  Máme pro vás dárek

  Nenechte si ujít naši limitovanou nabídku a získejte trendy náramek jako dárek zdarma.

  ČÍST VÍCE